Anne & Baba - İç Çocuk Atölyesi

Tarihler: Önümüzdeki günlerde tekrar Anne&Baba-İç Çocuk Atölyemiz olacak, tarih ve saat açıklanacaktır.

İçimizdeki çocuk hayatımız boyunca tüm ilişkilerimizde ya ihtiyaç duyduğu ya da alışık olduğu duygunun peşinden koşar ve tüm ilişkilerimizin temelinde aslında kendimiz ile olan ilişkimiz yatar. Kendini gerçekten sevmeyen, değersiz hisseden bir birey, bir başkasını sevmeyi beceremez, değeri dışarıdan almak zorunda kaldığı için ilişkilerinde karşıdan beslenmeye çalışır. Fakat maalesef evren, kişinin yaydığı frekans nedeni ile, değersizliğini defalarca yüzüne çarpar. Bu deneyimlerden dersini alamayan, halen karşısındakini suçlayan kişi, içe dönmediği sürece, değersizlik hisseden içindeki çocuk ile çalışmadığı sürece acı çekmekten kurtulamaz, bilinçli ilişkiler kuramaz.

Ebeveyn olarak sürdürdüğü hayatta da aynı değersizliği hisseden birey, içindeki çocuğu kendi doğurduğu çocukları ile beslemeye kalktığında ise, hayat kısır döngüye girer. Kendi anne babasından eksik kalan duygularının aynılarını kendi çocuklarına da miras olarak bırakır. İçindeki çocuğun farkına varamamış, büyütememiş, iyileştirememiş ve tanıyamamış bireyler, her ilişkisinde sorunu karşıda arar.

 

Çocuğu zor çocuktur!

Sevgilisi/eşi bencildir!

Arkadaşı nankördür!

 

İçindeki çocuğun farkına varınca, onu iyileştirdikçe, ilişkilerinde yaşadığın problemlerin aslında sana ait oldukları gerçeğinin farkına varacaksın. Tüm bu ilişkilerinde zorlanan, acı çeken, sıkıntı yaşayan, çıkış yolu bulamayan, eksik duygularının peşinden koşan Sensin.

 

Sadece SEN!!

SEN değiş dünyan iyileşsin!

Çocuklarımızla yaşadığımız zor durumlarda kendimize NASIL hakim olabiliriz, dozunda ve doğru tepki için NELER yapmalıyız?

Çocuklarınız ile ilgili konularda eşiniz ile sağlıklı iletişim kurmanın yolları NELERDİR?

Anne-baba ve çocukların bağımlı  değil birbirine bağlı ilişki kurması NASIL mümkündür?

Çocuklarımız ile gerçek bir bağ kurabilmemizin yolları NELERDİR? 

Başarılı, mutlu, sağlıklı, öz güvenli, kendini gerçekleştirebilen bir çocuk NASIL yetiştirilir? 

Çocuklarımızı  ebeveynlerimizden aldığımız duygusal mirasın tutsağı yapmadan bilinçli anne-baba olmak NASIL mümkündür?

İçindeki her bireyin kendini güvende ve özgür hissettiği, sevgi ve huzur dolu bir aile ortamına kavuşmak ister misiniz?

Anne Baba Atölyesi’nin niyeti; toplumun en temel parçası olan ailedeki bireylerin karşılıklı ihtiyaçlarının giderildiği ve kabul dilinin gücü ile anlayışın var olduğu, sevgi ve huzur dolu bir aile ortamı yaratmak ve bunu tüm ilişkilerinize taşıyabilecek becerileri sunmaktır.

 

Beş Sevgi dilinden hangisini  konuşuyorsunuz? Her bireyin bir sevgi dili vardır. Örneğin "sözel onaylanma" ile sevildiğini hisseden bir çocuğa, sizin sevgi diliniz olan "fiziki temas (sarılma)" ile sevginizi gösterme çabanız karşılık bulmayabilir. 

En değerli varlıklarımız çocuklarımızı ehliyetsiz bir sürücünün arabasına bindirme cesaretimiz yok iken, çıktıkları hayat yolculuğunda ebeveyn ehliyetimiz olmadan direksiyondayız.

Bilgi, beceri ile hayata geçirilir. Bilgi eğitim, beceri ise uygulama gerektirir. Tam da bu yüzden "anne-baba ehliyeti" almak için eğitim, çalışma ve uygulama sunan atölyemizin ilkine sizleri bekliyoruz. 

Atölye sohbetimiz çift ve tek ebeveynler, iç çocuk ile çalışma yapmak isteyen her yetişkin için uygundur. Bir çocuğun hayat yolculuğunda rol oynayan ve kendi hayatını dönüştürmek isteyen her yetişkin için değerli bilgiler ve farkındalık içermektedir.

 

Başa dönüp olayları değiştiremeyiz, ancak şu an yaptıklarımız ile sonucu şekillendirebiliriz! Düşüncelerimizi seçebildiğimizde bu mümkündür. 

© Özlem Kaymaz 2014 | Tüm Hakları Saklıdır.

Bu sitedeki hiçbir görsel ya da işitsel malzeme ilgili kişilerin izni olmaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.

+905348567828

 

  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
  • Facebook
rise&shine-logo-dekupe6.png