top of page

1974 İstanbul doğumlu Özlem Kaymaz; 

 

Çocukluk döneminde Galatasaray Spor Kulübü’nde Milli Yüzücü olarak sayısız Türkiye rekoru ve şampiyonluklarına imza attı. Madalya kürsüsüne çıktığında güzelliğiyle de dikkatleri çekmeye başladı. Henüz 15 yaşındayken Marie Claire dergisinin kapağına çıkan ilk Türk kızı oldu.

 

1989-1991 yıllarında İstanbul Yelken Kulübü'nde Milli Windsurf'çü olarak spor hayatındaki başarılarına devam etti. 1990 yılında gerçekleşen Dünya Windsurf Şampiyonası'na giden ilk Türk kadın sporcu unvanına sahip oldu. 

 

Profesyonel spor hayatını sonlandırdıktan sonra yakın çevresinin desteğiyle 'Miss Turkey' Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması'na katılarak 1992 Türkiye 1. Güzeli seçildi ve ardından Türkiye'yi Miss World Dünya Güzellik Yarışması'nda temsil etti.

 

18 yaşındayken Türkiye Güzeli olarak taç giyen Özlem Kaymaz, o dönem ‘İtalyan Liseli’, ‘Sörfçü Türkiye Güzeli’ olarak hafızalara kazındı. 90'lı yıllarda Top Model olan Özlem Kaymaz, yurt dışında düzenlenen uluslararası defilelerde ve ülke içinde podyumlarda yer aldı.

 

1997 yılında dünya evine girdi ve eşinin memleketi Hollanda’da yaşamaya başladı. 

1998'de bir kız çocuğu dünyaya getirdi ( Tara de Vries ).

2002 ve 2009 yılında ise 2 erkek evladını kucağına aldı. 16 yıl evli kalan Özlem Kaymaz bu yıllarda Hollanda, Güney Fransa ve New York'ta yaşadı.  2012 yılında 3 çocuğu ile İstanbul'a döndü.

Ortanca oğlunun Nager Sendromu ile doğması üzerine yaşadığı radikal süreç sonrasında içsel yolculuğunda keşfettiklerini ve yaşadığı mücadele dolu yaşam öyküsünü paylaştıkça aldığı olumlu tepkiler ile bu konuda derinleşmeye karar verdi. Aldığı bir çok eğitim ve diplomalar ile birikim ve deneyimlerinden derlediği eğitim programı eşliğinde çalışmalarına “Bütünsel Yaşam Rehberi “ olarak devam etmektedir.​ Çocuk sağlığı konusunda sayısız dernek, vakıf ve aileye destek ve bilgi vermektedir. Türk Hollanda vatandaşıdır. 2019 sonu itibarı ile yeniden Hollanda’da yaşamaktadır.​

samdan-röportaj
röportaj

      ALDIĞI EĞİTİMLER

  • Primal Terapi (childhood deconditioning) (Arthur Janow / Osho ),

  • ICF Yaşam Koçluğu,

  • İlişki Koçluğu,

  • Nefes koçluğu,

  • Nlp terapi,

  • GOE Modern Enerji Tapping Terapistliği (Silvia Hartmann)

  • GOE Emotional Freedom Technique Terapistliği ( Silvia Hartmann )

      diplomaları vardır ve özel seanslar yapmaktadır.

özlü-söz
goe-logo
ıcf-logo

Yıllardır sorunlar ile mücadele sürecinde ve kendi deneyimlerinde öz şefkate ulaşmak adına uyguladığı bir çok tekniği, danışanlarına aktarmaktadır. Deneyimlerinden ve aldığı eğitimlerden derlediği çalışma programlarını “Bütünsel Yaşam Rehberliği” altında toplamış ve bunu herkesin ihtiyacına göre farklı konu başlıkları altında sunmaktadır. Danışanları ile gruplar ve bireysel seanslar şeklinde çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle kadınlar ile yaptığı dişil enerji çalışmaları ile dönüşüm ve transformasyon sonrası farkındalık ve bilinç seviyesi yükselen danışanların öz güvenli , tatminkar ve kendine değer veren yaşamlarına vesile olmaktadır.. 

Aynı zamanda Tedx konuşmacısı, inspirational/motivational speaker olarak ülkemizde ve yurt dışında çalışmaktadır. 

2018 yılında İstanbul'da TEDx konuşması 'Koşulsuz Sevgi' yapmıştır.

 

4 lisan konuşmaktadır.

bottom of page