top of page
  • Çocuklarımızla yaşadığımız zor durumlarda kendimize NASIL hakim olabiliriz, dozunda ve doğru tepki için NELER yapmalıyız?

  • Çocuklarınız ile ilgili konularda eşiniz ile sağlıklı iletişim kurmanın yolları NELERDİR?

  • Anne-baba ve çocukların bağımlı  değil birbirine bağlı ilişki kurması NASIL mümkündür?

  • Çocuklarımız ile gerçek bir bağ kurabilmemizin yolları NELERDİR? 

  • Başarılı, mutlu, sağlıklı, öz güvenli, kendini gerçekleştirebilen bir çocuk NASIL yetiştirilir? 

  • Çocuklarımızı  ebeveynlerimizden aldığımız duygusal mirasın tutsağı yapmadan bilinçli anne-baba olmak NASIL mümkündür?

  • İçindeki her bireyin kendini güvende ve özgür hissettiği, sevgi ve huzur dolu bir aile ortamına kavuşmak ister misiniz?

İçimizdeki çocuk hayatımız boyunca tüm ilişkilerimizde ya ihtiyaç duyduğu ya da alışık olduğu duygunun peşinden koşar ve tüm ilişkilerimizin temelinde aslında kendimiz ile olan ilişkimiz yatar. Kendini gerçekten sevmeyen, değersiz hisseden bir birey, bir başkasını sevmeyi beceremez, değeri dışarıdan almak zorunda kaldığı için ilişkilerinde karşıdan beslenmeye çalışır. Fakat maalesef evren, kişinin yaydığı frekans nedeni ile, değersizliğini defalarca yüzüne çarpar. Bu deneyimlerden dersini alamayan, halen karşısındakini suçlayan kişi, içe dönmediği sürece, değersizlik hisseden içindeki çocuk ile çalışmadığı sürece acı çekmekten kurtulamaz, bilinçli ilişkiler kuramaz.

Ebeveyn olarak sürdürdüğü hayatta da aynı değersizliği hisseden birey, içindeki çocuğu kendi doğurduğu çocukları ile beslemeye kalktığında ise, hayat kısır döngüye girer. Kendi anne babasından eksik kalan duygularının aynılarını kendi çocuklarına da miras olarak bırakır. İçindeki çocuğun farkına varamamış, büyütememiş, iyileştirememiş ve tanıyamamış bireyler, her ilişkisinde sorunu karşıda arar.

 

Çocuğu zor çocuktur!

Sevgilisi/eşi bencildir!

Arkadaşı nankördür!

 

İçindeki çocuğun farkına varınca, onu iyileştirdikçe, ilişkilerinde yaşadığın problemlerin aslında sana ait oldukları gerçeğinin farkına varacaksın. Tüm bu ilişkilerinde zorlanan, acı çeken, sıkıntı yaşayan, çıkış yolu bulamayan, eksik duygularının peşinden koşan Sensin.

 

Sadece SEN!!

SEN değiş dünyan iyileşsin!

bottom of page